Ammoudia е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Ammoudia е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бел песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила ДИНА се наоѓа на 90m од плажа, на 4 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување. Вилата се состои од студија за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур (на лице место) за студија и 6еур (на лице место) за апартман. Студијата и апартманите се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса.

Цените во табелата се дадени за наем за 7 ноќевања во евра без попуст

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На ПРОМО цените не следува попуст и истите треба да бидат уплатени 14 дена по направена резервација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2018

Вила Дина – Амудиа
Цени за наем на соба за 7 ноќевања
Период Ноќевања 1/3+1 2/4 Коментар
23.05-30.05.2018 7 49 59 ПРОМО
30.05-06.06.2018 7 59 69 ПРОМО
06.06-13.06.2018 7 79 89
13.06-20.06.2018 7 119 129
20.06-27.06.2018 7 179 209
27.06-04.07.2018 7 239 269
04.07-11.07.2018 7 279 289
11.07-18.07.2018 7 339 389
18.07-25.07.2018 7 339 389
25.07-01.08.2018 7 339 389
01.08-08.08.2018 7 339 389
08.08-15.08.2018 7 339 389
15.08-22.08.2018 7 339 389
22.08-29.08.2018 7 299 339
29.08-05.09.2018 7 229 259
05.09-12.09.2018 7 179 199
12.09-19.09.2018 7 129 139
19.09-26.09.2018 7 79 89 ПРОМО
26.09-03.10.2018 7 59 69 ПРОМО

Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:
– Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:
– Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 45€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасни лица над 63год – попуст 10еур

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Време на поаѓање за Амудиа:
– 01:00h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
– 01:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
– 12:45h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
– 02:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) трансфер до Битола
– 03:20h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
– 04:00h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.