Вила Ирини се наоѓа на самата плажа и нуди сѐ што може апартманското сместување да понуди. Вилата има сопствена плажа, базен, паркинг, бар, катче за деца, wi-fi…

Оваа вила располага со просторни четворокреветни студија и едноспален апартман за 4 до 5 лица.

Сите студија и едноспално апартмани се опремени со кујна, клима ( 4еур на ден се плаќа на лице место), TV, тоалет, wi fi и балкон. Вилата има сопствена плажа, за секоја соба има бесплатно 1 чадор и 4 лежалки бележани за гостите на ТА Орбита.

Студио (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечно легло + голема софа на спуштање, со капацитет за 4 лица + 1 дете до 6 години (спие со родители).

Едноспален апартман (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечен, и една просторија т.е. кујна во која има една голема софа на спуштање, со капацитет за 4 возрасни + 1 дете)

GPS координати: 39.174152, 20.550244

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-8% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2018

Ирини – Врахос
Период Ноќевања Студио за 4 лица + 1 дете (без легло) 1 спален Апп за 4 лица + 1 дете (без легло) Коментар
Цени за наем на студио за 7 ноќевања
23.05-30.05.2018 7 69 99 ПРОМО
30.05-06.06.2018 7 89 109 ПРОМО
06.06-13.06.2018 7 169 189
13.06-20.06.2018 7 209 249
20.06-27.06.2018 7 249 279
27.06-04.07.2018 7 289 329
04.07-11.07.2018 7 369 399
11.07-18.07.2018 7 419 479
18.07-25.07.2018 7 479 529
25.07-01.08.2018 7 509 549
01.08-08.08.2018 7 509 549
08.08-15.08.2018 7 509 549
15.08-22.08.2018 7 509 549
22.08-29.08.2018 7 469 489
29.08-05.09.2018 7 359 389
05.09-12.09.2018 7 279 299
12.09-19.09.2018 7 229 249
19.09-26.09.2018 7 179 199 ПРОМО
26.09-03.10.2018 7 99 119 ПРОМО

Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:
– Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:
– Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 45€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасни лица над 63год – попуст 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– 20:00h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – Трансфер до Битола – доплата 5 по лице
– 20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
– 20:15h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -доплата 5 Евра по лице
– 21:00h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Време на поаѓање за Врахос:
– 01:00h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
– 01:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
– 12:45h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
– 02:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) трансфер до Битола
– 03:20h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
– 04:00h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.