АМОС Апартмани („Б“ категорија) се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Вилата е оддалечена од градската плажа околу 4 минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената), ТВ и балкон кој гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

GPS Координати: 40°4’33″N,23°26’50″E

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

Услови за „early booking“: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализација на аранжманот.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

Ценовник за поаѓање во НЕДЕЛА
Амос Апартмани – Калитеа
Цени за наем на студио за 7 ноќевања
Период Ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) 1/6 (студио за 6 лица) Коментар
20.05-27.05.2018 7 49 69 79 ПРОМО
27.05-03.06.2018 7 79 89 119 ПРОМО
03.06-10.06.2018 7 109 119 139
10.06-17.06.2018 7 199 219 239
17.06-24.06.2018 7 239 259 279
24.06-01.07.2018 7 259 279 295
01.07-08.07.2018 7 269 299 339
08.07-15.07.2018 7 319 339 399
15.07-22.07.2018 7 339 359 419
22.07-29.07.2018 7 349 369 439
29.07-05.08.2018 7 359 379 459
05.08-12.08.2018 7 359 379 459
12.08-19.08.2018 7 359 379 459
19.08-26.08.2018 7 299 309 429
26.08-02.09.2018 7 229 269 359
02.09-09.09.2018 7 199 219 259
09.09-16.09.2018 7 129 159 199
16.09-23.09.2018 7 79 99 129 ПРОМО
23.09-30.09.2018 7 49 69 79 ПРОМО
Ценовник за поаѓање во САБОТА
Амос Апартмани – Калитеа
Цени за наем на студио за 7 ноќевања
Период Ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) Коментар
19.05-26.05.2018 7 49 ПРОМО
26.05-02.06.2018 7 79 ПРОМО
02.06-09.06.2018 7 109
09.06-16.06.2018 7 199
16.06-23.06.2018 7 239
23.06-30.06.2018 7 259
30.06-07.07.2018 7 269
07.07-14.07.2018 7 319
14.07-21.07.2018 7 339
21.07-28.07.2018 7 349
28.07-04.08.2018 7 359
04.08-11.08.2018 7 359
11.08-18.08.2018 7 359
18.08-25.08.2018 7 299
25.08-01.09.2018 7 229
01.09-08.09.2018 7 199
08.09-15.09.2018 7 129
15.09-22.09.2018 7 79 ПРОМО
22.09-29.09.2018 7 49 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја недела):
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
– Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена 15 Евра за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
– 04:00h Битола  (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
– 15:00h локално време Калитеа (14:00h македонско време)
– 14:45h локално време Полихроно (13:45h македонско време)
– 14:30h локално време Ханиоти (13:30h македонско време)
– 14:15h локално време Пефкохори (13:15h македонско време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.