Hotel Sandy се наоѓа во мирниот дел на Пефкохори, на околу  50m оддалеченост од плажата. Идеално место за одмор за секава генерација, за млади, за фамили со деца , за возрасни, место за сите оние на кои им е потребен вистински релаксирачки одмор. Во нејзина близина се простираат голем број на продавници за сувенири и облека, таверни, пекара, суперкмаркети. Хотел Sandy се состои од 12 студија и 2 апартмани. Студијата и апартманите содржат опремени кујни (решо, фрижидер и основен потребен прибор),  капатила со ниска платформа, клима уред (вклучено во цената) , WiFi интернет, ТВ и тераса со гарнитура за седење. Четири од студијата се наоѓаат на ниско приземје (немаат сопствена тераса) и користат заеднички простор од дворот кој е опремен со столици и маси!!! Големината на студијата и двокреветните апартмани е 20-25 m²  плус тераса, а петтокреветните апартмани од 35 m² плус две тераси. Вилата поседува паркинг (6 паркинг места) со доплата од 3 евра дневно која се плаќа на лице место.

Координати: 39.9909422, 23.6096743

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 МКД

Услови за „early booking“: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализација на аранжманот.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

Хотел Санди – Пефкохори
Цени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст
Период Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио  1/4 студио 1/5 апп
20.05-27.05.2018 7 69 промо 79 промо 89 промо 99 промо
27.05-03.06.2018 7 109 промо 119 промо 129 промо 149 промо
03.06-10.06.2018 7 179 1189 199 219
10.06-17.06.2018 7 239 259 269 289
17.06-24.06.2018 7 289 319 349  389
24.06-01.07.2018 7 329 369 389  409
01.07-08.07.2018 7 359 389 409  429
08.07-15.07.2018 7 389 409 429  449
15.07-22.07.2018 7 389 409 429  449
22.07-29.07.2018 7 389 409 429  449
29.07-05.08.2018 7 389 409 429  449
05.08-12.08.2018 7 389 409 429  449
12.08-19.08.2018 7 389 409 429  449
19.08-26.08.2018 7 339 349 369  389
26.08-02.09.2018 7 279 299 309  329
02.09-09.09.2018 7 229 259 279  299
09.09-16.09.2018 7 189 199 219  239
16.09-23.09.2018 7 119 промо 139 промо 149 промо 169 промо
23.09-30.09.2018 7 69 промо 79 промо 89 промо 99 промо

-Во цената е вклучено клима уред и wi-fi.

-Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја недела):
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
– Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена 15 Евра за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
– 04:00h Битола  (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
– 15:00h локално време Калитеа (14:00h македонско време)
– 14:45h локално време Полихроно (13:45h македонско време)
– 14:30h локално време Ханиоти (13:30h македонско време)
– 14:15h локално време Пефкохори (13:15h македонско време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.