Вила North Lux е нова вила, која изобилува со модерна и најновa опрема. Лоцирана е во самото Полихроно, на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, распостранета на околу 8 км, кристално тиркизно море, идеално за фамилијарен одмор со деца и за сите оние на кои им е потребен вистински релаксирачки одмор. Во нејзина близина се простираат голем број на продавници за сувенири и облека, таверни, пекара, супермаркети. Вила располага со девет апартмани:  двокреветни, трокреветни, четворокреветни и петокреветни, кои се распоредени на приземје (високо) и прв спрат.  Апартманите се модерно опремени, со комплетно опремени кујни со основни садови за соодветниот број на лица (кои се одделени од спалните соби), спална,  капатила со туш, ТВ, интернет, клима уред, тераса. Балконите и прозорците се обложени за заштита од комарци. Во вилата на самиот влез се наоѓа рецепција за прием на гостите.

  • 1/3 АПП: се наоѓаат на приземје и прв спрат. Составени се од еден брачен кревет 160см. и еден единечен  кревет од 120см.  (можност за сместување на 3 возрасни и 1 дете до 12 г. во кревет со родителите).
  • 1/3+1 АПП:се наоѓаат на приземје и прв спрат. Составени се од еден брачен кревет 160см. и еден единечен  кревет од 120см. +помошен лежај.  (можност за сместување на 3 возрасни и 2 деца до 12 г. 1 дете во кревет со родителите).
  • 1/5+1 АПП: се наоѓаат на прв спрат. Составени се од две спални соби, еден брачен кревет 160 см. и еден единечен  кревет од 120см. во едната, а во  другата брачен кревет 160см  + помошен лежај . Во двете спални има клима уреди. (можност за сместување на 5 возрасни и 2деца до 12 г.).

Координати: 40.0175606, 23.5251131

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 MКД

Услови за „early booking“: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна  до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализација на аранжманот.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2018

5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2018

Вила North Lux – Полихроно
Цени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст
Период Ноќевања 1/3 апп  1/3+1 апп  1/5+1 апп Коментар
20.05-27.05.2018 7 121 131 151 ПРОМО
27.05-03.06.2018 7 131 151 181 ПРОМО
03.06-10.06.2018 7 161 181 211
10.06-17.06.2018 7 241 271 291
17.06-24.06.2018 7 281 311 331
24.06-01.07.2018 7 301 331 351
01.07-08.07.2018 7 351 391 421
08.07-15.07.2018 7 371 431 501
15.07-22.07.2018 7 421 471 591
22.07-29.07.2018 7 421 471 591
29.07-05.08.2018 7 421 471 591
05.08-12.08.2018 7 421 471 591
12.08-19.08.2018 7 421 471 591
19.08-26.08.2018 7 351 401 481
26.08-02.09.2018 7 281 331 351
02.09-09.09.2018 7 231 271 331
09.09-16.09.2018 7 131 151 281
16.09-23.09.2018 7 130 151 181 ПРОМО
23.09-30.09.2018 7 120 131 151 ПРОМО

Во цената е вклучено клима уред и wi-fi.

Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја сабота):
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
– Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена 15 Евра за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
– 04:00h Битола  (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
– 15:00h локално време Калитеа (14:00h македонско време)
– 14:45h локално време Полихроно (13:45h македонско време)
– 14:30h локално време Ханиоти (13:30h македонско време)
– 14:15h локално време Пефкохори (13:15h македонско време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.