Вила АРОНИС се наоѓа скоро на крајот на Неи Пори, на 70м од плажа. Во нејзин состав има лоби, ресторан, тоалет за гости.

Собите се реновирани во 2016-та година со нови кујни, располагаат со клима, ТВ, тоалет, wi-fi, балкон. Некои од собите гледаат странично према море, некои према улица, или на внатрешниот дел на куќата. Аронис располага, со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија.

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

Услови за „early booking“: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализација на аранжманот.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

Вила Аронис – Неи Пори
Цени за наем на студио за 7 ноќевања
Период Ноќевања 1/2 Студио 1/3 Студио 1/4 Студио Коментар
26.05-02.06.2018 7 59 69 79 ПРОМО
02.06-09.06.2018 7 89 99 109 ПРОМО
09.06-16.06.2018 7 99 104 119 ПРОМО
16.06-23.06.2018 7 159 179 199
23.06-30.06.2018 7 169 189 219
30.06-07.07.2018 7 199 229 259
07.07-14.07.2018 7 219 249 279
14.07-21.07.2018 7 249 279 299
21.07-28.07.2018 7 279 299 329
28.07-04.08.2018 7 279 299 329
04.08-11.08.2018 7 279 299 329
11.08-18.08.2018 7 279 299 329
18.08-25.08.2018 7 279 299 329
25.08-01.09.2018 7 249 259 299
01.09-08.09.2018 7 189 199 229
08.09-15.09.2018 7 129 139 159
15.09-22.09.2018 7 79 89 99 ПРОМО
22.09-29.09.2018 7 59 69 79 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
– Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:
– Битола (автобуска станица Транскоп, на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена 15 Евра за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Неи Пори (секоја сабота)
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Неи Пори
– 04:00h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
– 15:00h локално време Неи Пори (14:00h македонско време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.