Паралија е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожени производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

Вила АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани, еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E

Адреса: Agiou Nikolaou 40

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018

Вила Атина – Паралија
Цени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
Период Ноќевања 1/2 Еко 1/2 Студио 1/3 Студио 2/4 Апартман Коментар
19.05-26.05.2018 7 39 49 69 79 ПРОМО
26.05-02.06.2018 7 79 89 99 119 ПРОМО
02.06-09.06.2018 7 99 109 129 159
09.06-16.06.2018 7 139 169 179 199
16.06-23.06.2018 7 159 189 199 219
23.06-30.06.2018 7 189 219 229 279
30.06-07.07.2018 7 199 239 249 309
07.07-14.07.2018 7 219 259 269 339
14.07-21.07.2018 7 229 269 289 359
21.07-28.07.2018 7 259 289 299 379
28.07-04.08.2018 7 259 289 299 379
04.08-11.08.2018 7 259 289 299 379
11.08-18.08.2018 7 259 289 299 379
18.08-25.08.2018 7 239 269 289 339
125.08-01.09.2018 7 179 199 219 299
01.09-08.09.2018 7 139 169 189 199
08.09-15.09.2018 7 99 129 139 159
15.09-22.09.2018 7 69 79 89 109 ПРОМО
22.09-29.09.2018 7 49 49 59 79 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
– Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
– Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:
– Битола (автобуска станица Транскоп, на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена 15 Евра за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија (секоја сабота)
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија
– 04:00h Битола  (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
– 15:00h локално време Паралија (14:00h македонско време)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.