Хотел Посеиодон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.

Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.

Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 31.03.2019

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2019

*На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација.

Хотел Посејдон – Кастросикиа
Цена по лице за 7 ноќевања на база полупансион
Термини Ноќевања Цена по лице SV Цена по лице MV Коментар
19.06-26.06.2019 7 179 159 Промо
26.06-03.07.2019 7 229 209 Промо
03.07-10.07.2019 7 299 279
10.07-17.07.2019 7 359 339
17.07-24.07.2019 7 399 379
24.07-31.07.2019 7 399 379
31.07-07.08.2019 7 399 379
07.08-14.08.2019 7 399 379
14.08-21.08.2019 7 379 359
21.08-28.08.2019 7 369 349
28.08-04.09.2019 7 319 299
04.09-11.09.2019 7 289 269
11.09-18.09.2019 7 229 209 Промо
18.09-25.09.2019 7 219 199 Промо

ДОПЛАТИ:
– Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
– Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)
– Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)
– Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
– Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)
– НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:
– Во двокретена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
– Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете). Задолжително минимум 3 платежни лица.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:
– Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:
– Битола – Автобуска станица Транскоп, на перон – 40€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 45€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 eвра од редовната цена од Битола и 10 евра од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст.
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

Време на поаѓање за Канали:
– 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
– 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
– 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
– 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) трансфер до Битола
– 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
– 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
– 03:15 h Ресен (спроти автобуска станица) трансфер до Битола
– 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
– 02:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
– 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.