Хотел Посеиодон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.

Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.

Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море.

GPS Координати: 39°05’09.7″N 20°39’54.0″E

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 29.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 31.03.2020

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2020

Хотел Посејдон – Кастросикиа
Период Ноќевања Цена по лице SV Цена по лице MV
16.06-23.06.20 7 179 159
23.06-30.06.20 7 229 209
30.06-07.07.20 7 299 279
07.07-14.07.20 7 359 339
14.07-21.07.20 7 399 379
21.07-28.07.20 7 399 379
28.07-04.08.20 7 399 379
04.08-11.08.20 7 399 379
11.08-18.08.20 7 379 359
18.08-25.08.20 7 369 349
25.08-01.09.20 7 319 299
01.09-08.09.20 7 289 269
08.09-15.09.20 7 249 229
15.09-22.09.20 7 229 209
22.09-29.09.20 7 209 189

ДОПЛАТИ:
– Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
– Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)
– Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)
– Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
– Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)
– НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:
– Во двокретена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
– Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете). Задолжително минимум 3 платежни лица.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА КАНАЛИ:
– Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
– Куманово (бензинска пумпа Макпетрол) – 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА КАНАЛИ:
– Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 45€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 15еур од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Возрасни лица над 63 години – попуст 10еур

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ЗА КАНАЛИ:
– 01:00h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
– 01:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
– 12:45h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
– 02:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) трансфер до Битола
– 03:20h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
– 04:00h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

– Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.