Kanalis е приморско место во областа Превеза, северозападна Грција.
Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир. Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос.

Маргарита Апартмани се наоѓаат на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис. Вилата располага со прекрасен голем двор со маслинови дрва, простор со лулашки за играње на децата, скара на отворено, летниковци за одмор… Сите студија се опремени со телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и WC. Студијата кои се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса и се од пониска категорија од реновираните лукс студиа.

Капацитет на Апартманите е: 4 возрасни лица + дете до 5,99 год.
Капацитетот на Студијата е: 1/3 – 3 лица, 1/4 – 4 лица

Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi-Fi во јавни површини и сопствен паркинг.

GPS Координати: 39°03’52.4″N 20°41’34.5″E

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за „early booking“: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Вила Маргарита – Канали
Период Ноќевања 1 Bedroom App 1/4 студио 1/4 лукс
26.05-02.06.20 7 69 49 59
02.06-09.06.20 7 109 79 99
09.06-16.06.20 7 149 119 139
16.06-23.06.20 7 219 149 169
23.06-30.06.20 7 239 209 229
30.06-07.07.20 7 299 249 269
07.07-14.07.20 7 359 289 319
14.07-21.07.20 7 399 329 359
21.07-28.07.20 7 419 359 379
28.07-04.08.20 7 439 369 399
04.08-11.08.20 7 439 369 399
11.08-18.08.20 7 439 369 399
18.08-25.08.20 7 419 349 369
25.08-01.09.20 7 369 289 309
01.09-08.09.20 7 269 219 249
08.09-15.09.20 7 199 149 169
15.09-22.09.20 7 119 89 109
22.09-29.09.20 7 109 79 99

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА КАНАЛИ:
– Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
– Куманово (бензинска пумпа Макпетрол) – 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА КАНАЛИ:
– Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 45€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 15еур од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Возрасни лица над 63 години – попуст 10еур

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ЗА КАНАЛИ:
– 01:00h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
– 01:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
– 12:45h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
– 02:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) трансфер до Битола
– 03:20h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
– 04:00h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

– Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.