Вила ОЛИВА се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750 метри оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме). Сите соби имаат мини кујни, тв, балкон, клима (доплата од 5еур на ден), располагаат само со двокреветни соби лоцирани сите на први спрат (сите со две единечни легла) и Трокреветни на втор спрат ( со две единечни легла + софа на спуштање).

GPS Координати: 39.285143, 20.413761

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Вила Димас – Парга
Период Ноќевања Студио 1/2 Студио 1/3
26.05-02.06.20 7 59 69
02.06-09.06.20 7 89 99
09.06-16.06.20 7 139 159
16.06-23.06.20 7 199 219
23.06-30.06.20 7 269 289
30.06-07.07.20 7 289 309
07.07-142.07.20 7 329 359
14.07-21.07.20 7 399 439
21.07-28.07.20 7 429 469
28.07-04.08.20 7 429 469
04.08-11.08.20 7 429 469
11.08-18.08.20 7 429 469
18.08-25.08.20 7 409 449
25.08-01.09.20 7 379 419
01.09-08.09.20 7 329 359
08.09-15.09.20 7 289 309
15.09-22.09.20 7 199 209
22.09-29.09.20 7 139 149

– Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ПАРГА:
– Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
– Куманово (бензинска пумпа Макпетрол) – 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ПАРГА:
– Битола (Главна автобуска станица) – 40€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ЗА ПАРГА:
– 01:00h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
– 01:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 12:45h Штип (паркинг пред пошта)
– 02:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново)
– 03:20h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
– 04:00h Битола (Главна автобуска станица)
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ВРЕМЕ НА ЗАМИНУВАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Бус Парга – Врахос
– Врахос 13:00h
– Амудиа 13:15h
– Парга 13:45h

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.