Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила МИТАКИС се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од кои (4 студија 1/3, 2 студија 1/4, апартман 6 13+1/3. Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа. Во вилата е вклучено wi-fi, клима се доплаќа во вилата.

СТУДИО БР. 1
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет .Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило.

СТУДИО БР. 2
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет. Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило.

СТУДИО БР. 3
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет. Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило.

СТУДИО БР. 4
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет. Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило.

СТУДИО БР. 5
Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечен кревет. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило.

СТУДИО БР. 6
Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило.

СТУДИО БР. 7
Апартманот се наоѓа на вториот кат. Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден поединечен во дневната. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар и голем фрижидер. Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба, тв и купатило.

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (tрето, четврто, петто и шесто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 29.02.2020

Вила Митакис – Неи Пори
Период Ноќевања 1/3 Студио (бр. 1, 4) 1/3 Студио (бр. 5, 6) 1/4 Студио (бр. 2, 3) 1/3 + 1/3 Апартман (бр. 7)
24.05-31.05.20 7* 69 69 69 79
31.05-07.06.20 7* 89 79 89 99
07.06-14.06.20 7* 129 109 139 149
14.06-21.06.20 7* 149 129 159 169
21.06-28.06.20 7* 169 149 179 189
28.06-05.07.20 7 309 289 319 370
05.07-12.07.20 7 329 309 349 420
12.07-19.07.20 7 350 330 379 460
19.07-26.07.20 7 350 330 379 460
26.07-02.08.20 7 350 330 379 460
02.08-09.08.20 7 350 330 379 460
09.08-16.08.20 7 350 330 379 460
16.08-23.08.20 7 339 319 349 420
23.08-30.08.20 7 329 309 339 400
30.08-06.09.20 7* 149 129 159 169
06.09-13.09.20 7* 139 119 149 159
13.09-20.09.20 7* 85 75 95 95
20.09-27.09.20 7* 75 75 75 75

– Користењето на климата е со доплата на лице место
– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
– Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
– По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

– За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
– За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
– Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.