Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на 50m од плажа
Вила Алексанра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.
Тип на студија: Трокреветни студиЈа (на спрат и на приземје)
Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата)
Услуга: Наем на соба (Room Only)

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Координати: 40°42’25.3″N 24°45’42.3″E

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

Вила Alexandra Rooms – Скала Потамиа
ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03 / уплата 50% до 05.04
Период Ноќевања Студио 1/3
15.05-22.05.20 7 75
22.05-29.05.20 7 89
29.05-05.06.20 7 145

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УЛАТЕНИ ДО 31.03.2020

Валидно за период на престој од 05.06 до крајот на сезоната

Вила Alexandra Rooms – Скала Потамиа
Период Ноќевања Студио 1/3
15.05-22.05.20 7 89
22.05-29.05.20 7 99
29.05-05.06.20 7 169
05.06-12.06.20 7 209
12.06-19.06.20 7 269
19.06-26.06.20 7 329
26.06-03.07.20 7 369
03.07-10.07.20 7 409
10.07-17.07.20 7 449
17.07-24.07.20 7 469
24.07-31.07.20 7 469
31.07-07.08.20 7 469
07.08-14.08.20 7 469
14.08-21.08.20 7 449
21.08-28.08.20 7 399
28.08-04.09.20 7 319
04.09-11.09.20 7 269
11.09-18.09.20 7 189
18.09-25.09.20 7 109

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
– Користење на Wi-Fi
– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во студиото)
– Студиајта се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
– Превоз
– Патничко осигурување
– Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место – 5еур на ден

НАПОМЕНА ЗА ПОПУСТИ:
– Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
– Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
– Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
– Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
– За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:
– Скопје 55€
– Штип 60€
– Битола 60€
– Велес 55€
– Радовиш 60€
– Прилеп 60€
– Неготино 55€
– Струмица 60€
– Удово 55€
– Граничен премин 55€

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 10€ од редовната цена
– Деца до 1,99години – бесплатно

ЦЕНА ЗА ТРАЕКТ (СОПСТВЕН ПРЕВОЗ):
– 20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
– 4 евра по лице
– 2 евра за дете

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.