Врасна е туристичко место кое се наоѓа на само 80 километри од Солун во заливот „Strimonikos“. Ова место е едно од најпопуларните туристички места во Грција, со прекрасна широка песочна плажа и бистра вода. Враснa ја препорачувме за сите оние кои што сакаат да уживаат во мирен и релаксиран летен одмор или во многубројните таверни и кафе барови покрај плажата. На само неколку километри од Врасна се наоѓаат Аспровалта и Ставрос. Врасна нуди можност за пешачење или возење велосипед во блиската планина или пак посета на градот Stageira родното место на Аристотелис, посета на музејот Amphipolis и посета на фармата Ippokosmos.

Вила АРМИРИКИ се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа, во нејзина близина има пекара, продавница, LIDL на 200метри, таверни, бич барови итн.

Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, точачиња и играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара која е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата).

Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ, wi-fi, клима (доколку студиото е на спрат), тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

Официјална страна на вила Armiriki – www.armiriki.gr за повеќе слики.

Капацитет по студио:
– Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба – и не располага со екстра легло за детето)
– Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)
– Студио за 4 лица + 1 дете (две дупли легла + едно единечно легло)

Дуплите леглата во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

GPS Координати: 40°41’25″N 23°41’36″E

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 29.02.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2020

Вила Армирики – Врасна
Период Ноќевања Double Triple 1/4+1
22.05-29.05.20 7 89 99 109
29.05-05.06.20 7 139 159 189
05.06-12.06.20 7 189 209 259
12.06-19.06.20 7 209 259 299
19.06-26.06.20 7 259 279 339
26.06-03.07.20 7 269 299 359
03.07-10.07.20 7 289 339 369
10.07-17.07.20 7 299 349 379
17.07-24.07.20 7 309 359 389
24.07-31.07.20 7 309 359 399
31.07-07.08.20 7 309 359 399
07.08-14.08.20 7 309 359 399
14.08-21.08.20 7 279 299 319
21.08-28.08.20 7 249 259 269
28.08-04.09.20 7 199 209 229
04.09-11.09.20 7 139 149 179
11.09-18.09.20 7 119 129 149
18.09-25.09.20 7 69 79 89

– Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ВРАСНА:
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
– Битола (спортска сала) – 35€ по лице – Трансфер до Неготино
– Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил на излез од градот) 35€ по лице – Трансфер до Неготино
– Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – 35€ по лице – Трансфер до Неготино

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години – бесплатно

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ ЗА ВРАСНА (СЕКОЈ ПЕТОК)
– 02:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
– 03:00h Скопје (Дрводекор)
– 03:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 04:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 04:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 05:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА ЗА ВРАСНА (СЕКОЈ ПЕТОК)
– 02:00h Битола (пред спортска Сала) – Трансфер до Неготино
– 01:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 00:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 00:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 01:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

– Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.