Локација:
Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата „со деца, а одморени“, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа:
Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур

Услуга:
Полупансион (појадок и вечера)

Интернет:
Бесплатно Wi–Fi на рецепција и на барот покрај плажа

Сместување:
– Двокреветна соба – Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло
– Двокреветни бунгалов – Double Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11.99) или 3 возрасни
– Фамилијарна соба со кревет на спрат – Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат- максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11.99 години) или 3 возрасни
– Тип на дополнително легло: На расклопување
– Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi–Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата
– Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно

Хотелски содржини:
– Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце
– Главениот ресторан „Thalassa“ е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети
– Барот на плажа „Ammos“ е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина
– Лоби бар „Blue Wave“ работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол

Важна напомена:
– Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5€ на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот
– При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата

НАПОМЕНА ЗА ПОПУСТИ:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!

Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.

Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

Хотел Coral Blue – Геракини
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
Датум Ноќевања Double Bungalow Family Bunk Bed
26.05-02.06.2019 7 HB 209 225 239
02.06-09.06.2019 7 HB 229 245 259
09.06-16.06.2019 7 HB 269 285 299
16.06-23.06.2019 7 HB 309 325 339
23.06-30.06.2019 7 HB 339 355 369
30.06-07.07.2019 7 HB 369 385 399
07.07-14.07.2019 7 HB 409 425 439
14.07-21.07.2019 7 HB 459 475 489
21.07-28.07.2019 7 HB 479 495 519
28.07-04.08.2019 7 HB 479 495 519
04.08-11.08.2019 7 HB 479 495 519
11.08-18.08.2019 7 HB 479 495 519
18.08-25.08.2019 7 HB 459 475 489
25.08-01.09.2019 7 HB 399 415 429
01.09-08.09.2019 7 HB 319 335 349
08.09-15.09.2019 7 HB 259 275 289
15.09-22.09.2019 7 HB 229 245 259

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– 7 ноќевања со појадок и вечера
– Две деца до 11.99 години – бесплатно
– Користење на клима уред
– Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
– Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

ДОПЛАТИ:
– Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
– Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ
– Трето дете од 0-11,99 години, 25€ на ноќ

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ХАЛКИДИКИ (СЕКОЈА НЕДЕЛА)
– Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
– Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
– Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
– Радовиш – 35еур по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ХАЛКИДИКИ:
– Битола – 30еур по лице
– Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
– Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
– Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус
– Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
– 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Траnсфер до Велес
– 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
– 4:00 Скопје (Дрводекор)
– 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
– 5:00 Неготино (БП Неготино)
– 5:40 Удово (БП Удово)
– 6:00 Граничен премин (БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ:
– 4:00 Битола (пред спортска сала)
– 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
– 2:15 Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола
– 2:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
– 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
– 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола

– Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА ви посакува пријатен одмор.