Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. Се наоѓа на почетокот на вториот крак – Ситонија, Самото место Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Егеј и боровите шуми кои ја прекриваат планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи, идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

Хотел:
Хотелот се наоѓа во Геракини, во пријатно опкружување со зеленило, оддалечен на само 2 минути од прекрасната плажа. Составен е од бунгалови на два ката кои се комплетно реновирани во 2018 година. Самите гости имаат можност да одберат приземје или да бидат сместени на кат.

Сместување:
– Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен (или два еднинечни кревети) и еден додатен кревет опремени со бања, фен, балкон, ТВ, клима (вклучена во цената)
– Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен (или два еднинечни кревети) и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, ТВ, клима (вклучена во цената)

Плажа:
– Хотелот располага со сопствена плажа опремена со лежалки и чадори (ограничен број). Чадорите се подигаат од рецепција со депозит од 10 еур.

Паркинг:
– Бесплатно (во зависност од чистење на собите – секој ден)

Промена на постелнина и пешкири:
– На ротација (за аранжман од 7 ноќи) на 3 дена

ОПШТИ УСЛОВИ:

За резервација задолжително уплата аванс 40% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.

За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум.

Задолжително здравствено и патувачко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од страна на агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена – причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.

ТА ОРБИТА не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој – било објект од целата понуда.

Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.04.2019

Хотел Sithonia Village – Геракини
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
Датум Ноќевања Двокреветна Трокреветна Четирикреветна
25.05-01.06.2019 7 HB 175 190 205
01.06-08.06.2019 7 HB 210 225 240
08.06-15.06.2019 7 HB 265 280 295
15.06-22.06.2019 7 HB 299 314 329
22.06-29.06.2019 7 HB 330 345 360
29.06-06.07.2019 7 HB 350 365 380
06.07-13.07.2019 7 HB 380 395 410
13.07-20.07.2019 7 HB 399 419 439
20.07-27.07.2019 7 HB 410 430 450
27.07-03.08.2019 7 HB 410 430 450
03.08-10.08.2019 7 HB 410 430 450
10.08-17.08.2019 7 HB 410 430 450
17.08-24.08.2019 7 HB 380 400 420
24.08-31.08.2019 7 HB 320 335 350
31.08-07.09.2019 7 HB 280 295 310
07.09-14.09.2019 7 HB 215 230 245
14.09-21.09.2019 7 HB 195 210 225
21.09-28.09.2019 7 HB 195 210 225
28.09-05.10.2019 7 HB 180 195 210

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
– Дете од 0-1,99 г. се сместува бесплатно – спие заедно со 2-ца возрасни, нема baby cot
– Прво и второ дете од 2-13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – беспалтно

ДОПЛАТИ:
– Трето или четврто возрасно лице на редовно легло – 40% од цената
– Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ:
– Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на пред наведените места на поѓање.
– Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
– Денови на престој 8 дена 7 ноќевања со појадок и вечера (услугата првиот ден започнува со вечера а последниот ден завршува со појадок)
– Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред 10:00 часот)
– Попладневните часови поаѓање за Македонија

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ХАЛКИДИКИ (СЕКОЈА САБОТА):
– Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
– Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
– Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
– Радовиш – 35еур по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ХАЛКИДИКИ:
– Битола – 30еур по лице
– Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
– Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
– Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ (СЕКОЈА САБОТА):
– 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Траnсфер до Велес
– 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
– 4:00 Скопје (Дрводекор)
– 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
– 5:00 Неготино (БП Неготино)
– 5:40 Удово (БП Удово)
– 6:00 Граничен премин (БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ:
– 4:00 Битола (пред спортска сала)
– 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
– 2:15 Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола
– 2:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
– 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
– 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола

– Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

Тимот на ТА ОРБИТА ви посакува пријатен одмор.