Локација:
Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра. Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти кои престојот во овој хотел ќе го направт незаборавен. Хотелот е оддалечен 90км од аеродромот во Солун.

Плажа:
Неполни 5 минути од песочна плажа

Содржина:
– Рецепција, лоби бар, ресторан, тераса, бар покрај базен, Сеф на рецепција, интернет, адворешен базен (на располагање на гостите лежалки и чадори), хемиско чистење.
– Хотелот располага со вкупно 23 соби, од кои повеќето се со страничен поглед на море. Сите соби располагаат со: ТВ, клима, телефон, мини фрижидер, фен за коса, балкон.
– Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен.

Услуга:
Ноќевање со појадок (шведска маса)

Напомена:
Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

НАПОМЕНА ЗА ПОПУСТИ:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!

Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.

Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

Хотел Маја Беј 3* – Калитеа
Термин Услуга Цена по лице
19.05-26.05.2019 7 BB 109
26.05-02.06.2019 7 BB 129
02.06-09.06.2019 7 BB 169
09.06-16.06.2019 7 BB 209
16.06-23.06.2019 7 BB 229
23.06-30.06.2019 7 BB 259
30.06-07.07.2019 7 BB 289
07.07-14.07.2019 7 BB 319
14.07-21.07.2019 7 BB 329
21.07-28.07.2019 7 BB 329
28.07-04.08.2019 7 BB 329
04.08-11.08.2019 7 BB 329
11.08-18.08.2019 7 BB 329
18.08-25.08.2019 7 BB 299
25.08-01.09.2019 7 BB 239
01.09-08.09.2019 7 BB 209
08.09-15.09.2019 7 BB 179

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– 7 ноќевања со појадок
– Користење на клима уред
– Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминoт со пониска цена.

ДОПЛАТИ:
– 2-ро дете од 0-11,99 години – доплата од 13€ на ноќ
– Трет возрасен сместен на дополнително легло 17€ на ноќ
– Доплата за туристичка такса 1,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ХАЛКИДИКИ (СЕКОЈА НЕДЕЛА):
– Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
– Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
– Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
– Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ХАЛКИДИКИ:
– Битола – Автобуска станица Транскоп, на перон – 30еур по лице
– Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
– Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
– Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

– Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ:
– 4:00 Битола (пред спортска сала)
– 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
– 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 2:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
– 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
– 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) Трасфер до Битола

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
– 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Траnсфер до Велес
– 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
– 4:00 Скопје (Дрводекор)
– 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
– 5:00 Неготино (БП Неготино)
– 5:40 Удово (БП Удово)
– 6:00 Граничен премин (БП Шимов)

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
– 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
– 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
– 14:30 локално време (13:30 Мак. време) Ханиоти
– 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

– Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.