Хотелот се наоѓа на почеток на првиот крак во Неа Потидеа на само 300км од Скопје и на само 45км од Солун. Во склоп на самиот хотел има ресторан, базен, бар на базенот. Собите во хотелот се опремени со телевизор и клима. Оддалеченост од плажа е неполни 2 минути.

Хотелот се состои од две згради една позади друга. Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се помошни кревети со стандардни димензии). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

НАПОМЕНА ЗА ПОПУСТИ:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!

Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.

Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Првите две и последните два термина се ПРОМО цени, и на нив не следува попуст за рана резервација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

Potidea Golden Beach 3* – Неа Потидеа
Цена по лице за 7 All inclusive
Датум Ноќевања Соба во Анекс 1 Соба во Анекс 2
26.05-02.06.2019 7 All 189 199
02.06-09.06.2019 7 All 199 209
09.06-16.06.2019 7 All 259 269
16.06-23.06.2019 7 All 289 299
23.06-30.06.2019 7 All 309 319
30.06-07.07.2019 7 All 339 349
07.07-14.07.2019 7 All 359 369
14.07-21.07.2019 7 All 389 399
21.07-28.07.2019 7 All 409 419
28.07-04.08.2019 7 All 409 419
04.08-11.08.2019 7 All 409 419
11.08-18.08.2019 7 All 409 419
18.08-25.08.2019 7 All 399 409
25.08-01.09.2019 7 All 369 379
01.09-08.09.2019 7 All 269 279
08.09-15.09.2019 7 All 219 229
15.09-22.09.2019 7 All 189 199

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера
– Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО
– Интернет во лоби на хотелот

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на вториот термин.

ДОПЛАТИ:
– Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ
– Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 20€ на ноќ
– Клима уред и интернет е со доплата на рецепција
– За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на вториот термин
– Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ

ALL INCLUSIVE CONCEPT:
Ресторан:
– Појадок од 07:30 до 09:30
– Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе
– Ручек од 13:00 до 14:30
– Чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
– Вечера од 19:00 до 21:00
За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:
Точено пиво, Узо, Бренди, Црвено вино, Бело вино Рецина (ароматизирано грчко вино), Кока Кола, Спрајт, Фанта, Газирана вода, Филтер Кафе

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ХАЛКИДИКИ (СЕКОЈА НЕДЕЛА)
– Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
– Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
– Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
– Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ХАЛКИДИКИ:
– Битола – 30еур по лице
– Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
– Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
– Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

– Деца од 2-11,99год – попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
– 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Траnсфер до Велес
– 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
– 4:00 Скопје (Дрводекор)
– 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
– 5:00 Неготино (БП Неготино)
– 5:40 Удово (БП Удово)
– 6:00 Граничен премин (БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ:
– 4:00 Битола (пред спортска сала)
– 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
– 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 2:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
– 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
– 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
– 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
– 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
– 14:30 локално време (13:30 Мак. време) Ханиоти
– 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

– Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА ви посакува пријатен одмор.