ВЕЛИГДЕН ВО СЕВЕРЕН КИПАР

06.04.2018 – 10.04.2018

OLIVE TREE HOTEL 4*

www.en.hotelolivetree.com

DENIZ KIZI ROYAL HOTEL 4*

www.denizkizi.com

ХОТЕЛИ ТЕРМИН 06-10.04.2018 ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО  1/2 СОБА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО  1/3 СОБА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 1/1 соба ДОПЛАТА ЗА ДЕТЕ 0Д 0-2 ГОД. ДОПЛАТА ЗА ДЕТЕ 0Д 0-6 ГОД. ДОПЛАТА ЗА ДЕТЕ 0Д 7-12 ГОД.
OLIVE TREE HOTEL 4* BB (ноќевање со појадок) 395 евра 384 евра 509 евра 35 евра 309 евра 349 евра
HB (ноќевање со појадок и вечера) 435 евра 420 евра 540 евра 35 евра 309 евра 361 евра
DENIZ KIZI ROYAL HOTEL 4* HB (ноќевање со појадок и вечера) 495 евра 470 евра 677 евра 35 евра 402 евра 402 евра
  • Скопје – Kyrenia

    Состанок на групата во 08:55ч. на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред полетување. Лет со компанијата „Pegassus Airlines“ во 10:55ч. до Истанбул и полетување за Ercan во 16:10ч. Пристигнување на аеродромот Ercan (ECN) во Никосија во 17:45ч. Трансфер до избраниот хотел и сместување во хотелот.

  • Појадок. Престој во избраниот хотел на база на избраната услуга, со 4 ноќевања. Можност за факултативни излети и екскурзии. Слободно време за индивидуални активности. Вечера во хотел. Ноќевање.
  • Kyrenia – Скопје

    Појадок. Напуштање на собите и организиран трансфер до аеродром. Лет за Истанбул во 10:15ч. Лет за Скопје во поставеното време17:00ч. Пристигнување во Скопје во 17:30 часот.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со авион на релација Скопје – Ercan / Никосија – Скопје, со компанијата „Pegassus Airlines“
– Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга према табелите во ценовникот
– Трансфер Аеродром – Хотел – Аеродром
– Организиран разглед со локален водич
– Професионален лиценциран придружник за време на патувањето
– Организација и реализација на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Aеродромски такси во износ од 3000 денари по лице и се плаќаат во агенцијата при уплата на аранжманот
– Задолжително патничко осигурување – 250 денари
– Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

УСЛОВИ И НАЧИНИ НА ПЛАЌАЊЕ
– Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 ден. за 1 евро
– При пријавувањето се уплаќа аконтација од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, а останатиот износ се плаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.