Редовен ценовник за 2018/2019 година

 

ТИП НА СОБА петок и сабота од недела до четврток 7+ ноќевања
Услуга-Исхрана НП ПП НП ПП НП ПП
DBL стандард 76€ 100€ 60€ 84€ 59€ 83€
SGL стандард 60€ 72€ 48€ 60€ 46€ 59€
DBL лукс 86€ 110€ 69€ 92€ 66€ 90€
SGL лукс 62€ 78€ 54€ 64€ 50€ 63€
STD стандард 124€ 148€ 100€ 122€ 96€ 120€
APP лукс 140€ 164€ 112€ 136€ 108€ 132€
APP фамилиарен 192€ 214€ 152€ 176€ 144€ 169€
ДОПЛАТИ
дете од 12-15.99 год. на доп. легло во соба/std/app 28€ 40€ 23€ 35€ 22€ 34€
дете од 4-11.99 год. на редовно легло 25€ 34€ 20€ 29€ 20€ 29€
дете од 4-11.99 год. на доп. легло во соба 12€ 22€ 10€ 18€ 10€ 18€
Дете од 4-11.99 год. на доп. легло во std/app / 8€ / 8€ / 8€
Возрасен на дополнително легло во std/app 28€ 40€ 23€ 35€ 22€ 34€
Дете до 3.99 год. БЕСПЛАТНО
 • Цените се валидни за сместување во период од 01.02.2018-31.01.2019.
 • Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни) на ден, за услуга ноќевање со појадок/полупансион
 • Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Легенда:

DBL – двокреветна соба, APP – апартман, STD – студио SGL – еднокреветна соба,

BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион ( појадок+вечера)

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ :

Сместување Минимум Максимум
Двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. +1 дете до 3.99 г.
Студио станадард 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Апартман лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Апартман фамилијарен 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 • Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнесцентар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса

НАПОМЕНА!

 • Хотелот не прима домашни миленици
 • Строго е забрането пушењето цигари во собите и во хотелот(се плака казна од 50еур)
 • Доплата за користење на СПА центарот на хотелот за надворешни гости:деца до 5г. бесплатно,деца од 05-12 г. 5 еур, а возрасен 10 еур (на рецепција).
  Вклучено е: паркинг,сите базени,сауна,турска бања,фитнес.Кога хотелот е полн или однапред резервиран не се допуштат гости однадвор да го користат СПА центарот.

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси. вклучувајќи ги следниве периоди 05.04-09.04.2018, 31.03-06.04.2018, 02.03-05.03.2018, 04.05-07.05.2018, 21.09-24.09.2018, 21.12-26.12.2018, 28.12-01.01.2019.

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

 • Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
 • Напуштање на собите дп 12:00 ч. (локално време)

УСЛОВИ:

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
 3. Гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување се плаќа првата ноќ од резервацијата.
 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање.
 6. Прoмена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
 7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, се плаќа 100% од целата резервација.
 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.