Услуги

Нашите главни активности се насочени кон продажба на авионски билети за сите дестинации во светот и посредување при добивање на туристички и иселенички визи за Aвстралија, Америка, Канада и други држави. Исто така, нудиме услуги како што се пакет аранжмани, хотелско сместување, патничко осигурување, организирање на деловни патувања за конгреси и саеми, трансфер со разни видови транспортни средства, екскурзии и крстарења.

Авионски Билети

Т.А. ОРБИТА во договор со многу светски авионски компании со кои соработува и како корисник на системите за резервации и продажба на билети GALILEO и AMADEUS ви нуди билети за сите дестинации во светот. Имаме долгогодишно искуство во областа на авио превозот, резервации на летови и издавање авионски карти до најразлични светски дестинации. Поседуваме соодветни меѓународни сертификати како што се IATA, UFTAA, GALILEO, UNIVERSITY OF CAMBRIDGE и JAT.Поседуваме соодветни меѓународни сертификати како што се IATA, UFTAA, GALILEO, UNIVERSITY OF CAMBRIDGE и JAT кои се неопходни за авионските резервации.

Визи

Кај нас ќе ги добиете сите информации за подготовка на документацијата за добивање на виза и професионално ќе ја пополниме вашата апликација за Австралија, Америка, Канада, Велика Британија, Нов Зеланд…. Т.А. Орбита е овластена агенција при посредување и обезбедување на туристички и иселенички визи, со специјалност при посредување и консултации за обезбедување на визи за Австралија, Америка и Канада. За потребни документи при добивање на виза испратете е-маил. Информации за визи за државјани на Република Македонија можете да најдете на страната на МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Хотелско Сместување

Резервирајте хотелско сместување за Вашите деловни и приватни патувања. Преку системите за резервации и нашите партнери, во можност сме да ви обезбедиме хотелско сместување во целиот свет.TUI и GO GLOBAL и нашите партнери, во можност сме да ви обезбедиме хотелско сместување во целиот свет.

Патничко Осигурување

Т.А. ОРБИТА соработува со многу осигурителни компании. Можеме да ви понудиме патничко осигурување индивидуално и групно за секое ваше патување во странство по екстра цени и со специјални попусти. Ние сме овластен агент за ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ, ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА и ВИНЕР ОСИГУРУВАЊЕ.

Аранжмани

Во соработка со домашни и странски туроператори и партнери ви нудиме пакет аранжмани за во земјата и во целиот свет. Работиме со организирани аранжмани и екскурзии според барање на групи или поединци и екскурзии на најубавите места во Македонија.TUI и GO GLOBAL и нашите партнери, во можност сме да ви обезбедиме хотелско сместување во целиот свет TUI и GO GLOBAL и нашите партнери, во можност

Останати Услуги

Организираме трансфери до домашни и странски аеродроми со добро обучени возачи и одлично одржувани возила. Нудиме превоз на патници и трансфер со возило, комбе, минибус и автобус на домашни релации и во странство. Благодарение на нашите партнери во можност сме да Ви понудиме високо квалитетен и професионален превоз по поволни услови. Исто така нудиме услуги како што се автобуски билети, трансфери, рент а кар, организирање на деловни патувања за конгреси и саеми, екскурзии и крстарења.

Pertinax elaboraret sed

Ad cum movet fierent assueverit, mei stet legere ne. Mel at vide soluta, ut utamur antiopam inciderint sed. Ut iriure perpetua voluptaria has, vim postea denique in, mollis pertinax elaboraret sed in. Per no vidit timeam, quis omittam sed at.

 • Breakfast
 • Dinner
 • Photo collection
 • Personal shopper

Mel at vide soluta

Ad cum movet fierent assueverit, mei stet legere ne. Mel at vide soluta, ut utamur antiopam inciderint sed. Ut iriure perpetua voluptaria has, vim postea denique in, mollis pertinax elaboraret sed in. Per no vidit timeam, quis omittam sed at.

 • Audio guide
 • Parking
 • Exchange
 • Mobile

Ви треба ВИЗА?

Кај нас ќе ги добиете сите информации за подготовка на документацијата за добивање на виза и професионално ќе ја пополниме вашата апликација. Австралија, Америка, Канада, Велика Британија, Нов Зеланд… За потребни документи при добивање на виза испратете е-маил.

Контакт

Резервирајте веднаш

Нашиот веб сајт е прилагоден за потребите на секој корисник. Селектирајте ја услугата која ви е потребна и резервирајте онлајн.

 • 1Селектирајте услуга
 • 2Резервирајте преку нашиот веб сајт
 • 3Подигнете директно од нашата канцеларија

Резервирај Сега

What customers says

Quisque at tortor a libero posuere laoreet vitae sed arcu. Curabitur consequat.

Jhon Doe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed a lorem quis neque interdum consequat ut sed sem. Duis quis tempor nunc. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Marc twain

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed a lorem quis neque interdum consequat ut sed sem. Duis quis tempor nunc. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Frank Rosso

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed a lorem quis neque interdum consequat ut sed sem. Duis quis tempor nunc. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

Peter Gabriel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed a lorem quis neque interdum consequat ut sed sem. Duis quis tempor nunc. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.