Вила ДИМАС се наоѓа во Парга, на 700м одалеченост од плажата Валтос и на 1,5км од центарот на Парга. Вилата располага со интернет, убаво уреден двор, паркинг и летниковец.

Собите располагаат со сопствен тоалет, мини кујна, фиржидер, ТВ, тераса со гарнитура за седење и клима (со доплата од 5еур на лице место).

Опис на соби:
бр. 1 на приземје – двокреветна соба со 2 единечни кревети
бр. 2 на приземје – трокеревтна соба – еден брачен кревет и еден единечен
бр. 5 на 1ви спрат – двокреветна соба – еден брачен кревет
бр. 6 на 1ви спрат – 2+1 соба со 2 единелни кревети + софа на спушање

GPS Координати: 39°17’17.6″N 20°23’00.2″E

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Вила Димас – Парга
Период Ноќевања 1/2+1 1/2
26.05-02.06.20 7 69 59
02.06-09.06.20 7 99 89
09.06-16.06.20 7 149 129
16.06-23.06.20 7 219 199
23.06-30.06.20 7 289 269
30.06-07.07.20 7 309 289
07.07-142.07.20 7 359 329
14.07-21.07.20 7 439 399
21.07-28.07.20 7 469 429
28.07-04.08.20 7 469 429
04.08-11.08.20 7 469 429
11.08-18.08.20 7 469 429
18.08-25.08.20 7 449 419
25.08-01.09.20 7 419 379
01.09-08.09.20 7 359 329
08.09-15.09.20 7 309 289
15.09-22.09.20 7 219 209
22.09-29.09.20 7 139 149

– Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ПАРГА:
– Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
– Куманово (бензинска пумпа Макпетрол) – 45€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ПАРГА:
– Битола (Главна автобуска станица) – 40€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ЗА ПАРГА:
– 01:00h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
– 01:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 12:45h Штип (паркинг пред пошта)
– 02:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново)
– 03:20h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
– 04:00h Битола (Главна автобуска станица)
– 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
– 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
– 02:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ВРЕМЕ НА ЗАМИНУВАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Бус Парга – Врахос
– Врахос 13:00h
– Амудиа 13:15h
– Парга 13:45h

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.