Лептокарија, сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп се уште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.

Вила ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад. До плажа има 8мин пешачење.

Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на лице место).

Име: Gounos Giannis
Контакт број: 0030 697 864 7511 (за лица со сопствено возило)
Адреса: Alexader Papagou 20, Leptokaria

GPS Координати: 40.060262, 22.561240

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни смени, само се одзема едниот превоз во случај за патување со автобус, за со сопствен превоз на двата последователни се одзема превозот, исто не следува попуст за рана резервација, ПРОМО цените се резервираат со 50% аконтација.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Вила Јанис – Лептокарија
Период Ноќевања Цена по лице со вклучен превоз Цена по лице во Апп со вклучен превоз
23.05-30.05.20 7 49 59
30.05-06.06.20 7 59 69
06.06-13.06.20 7 79 89
13.06-20.06.20 7 99 109
20.06-27.06.20 7 119 129
27.06-04.07.20 7 129 139
04.07-11.07.20 7 139 149
11.07-18.07.20 7 149 159
18.07-25.07.20 7 159 169
25.07-01.08.20 7 159 169
01.08-08.08.20 7 159 169
08.08-15.08.20 7 159 169
15.08-22.08.20 7 149 159
22.08-29.08.20 7 129 139
29.08-05.09.20 7 109 119
05.09-12.09.20 7 99 109
12.09-19.09.20 7 99 99
19.09-26.09.20 7 89 89

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)
Трето и четврто лице на дополнителен кревет плаќаат само превоз
Четврто и петто лице во Апартман плаќаат само превоз
За патување со сопствен превоз се одзема 10Еур по лице максимум за 2 лица

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ПИЕРИА:
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ПИЕРИА:
– Битола (автобуска станица Транскоп, на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 10еур од редовната цена 15еур за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Возрасни лица над 63 години – 10еур попуст

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ ЗА ЛЕПТОКАРИЈА (СЕКОЈА САБОТА)
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕПТОКАРИЈА
– 05:00h Битола (пред спортска сала)
– 04:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 03:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 03:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 03:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 04:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.