Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило… Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила ОЛИМПИА („А“ категорија) КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима (вклучена во цената).

GPS Координати: 40°03’43.5″N 22°33’54.9″E

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 29.02.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Вила Олимпиа – Лептокарија
Период Ноќевања Студио 1/3
23.05-30.05.20 7 69
30.05-06.06.20 7 99
06.06-13.06.20 7 129
13.06-20.06.20 7 169
20.06-27.06.20 7 199
27.06-04.07.20 7 229
04.07-11.07.20 7 249
11.07-18.07.20 7 269
18.07-25.07.20 7 289
25.07-01.08.20 7 289
01.08-08.08.20 7 289
08.08-15.08.20 7 289
15.08-22.08.20 7 289
22.08-29.08.20 7 279
29.08-05.09.20 7 219
05.09-12.09.20 7 189
12.09-19.09.20 7 139
19.09-26.09.20 7 89
26.09-03.10.20 7 59

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Клима уредот е вклучен во цената.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ПИЕРИА:
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ПИЕРИА:
– Битола (автобуска станица Транскоп, на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 10еур од редовната цена 15еур за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Возрасни лица над 63 години – 10еур попуст

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ ЗА ЛЕПТОКАРИЈА (СЕКОЈА САБОТА)
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕПТОКАРИЈА
– 05:00h Битола (пред спортска сала)
– 04:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 03:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 03:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 03:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 04:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.