Паралија е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожени производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

Вила АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани, еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E

Адреса: Agiou Nikolaou 40

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 29.02.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Вила Атина – Паралија
Период Ноќевања Еко 1/2 Студио 1/2 Студио 1/3 Апп 2/2
23.05-30.05.20 7 49 59 69 79
30.05-06.06.20 7 89 99 109 119
06.06-13.06.20 7 119 129 149 169
13.06-20.06.20 7 149 179 189 209
20.06-27.06.20 7 169 199 209 229
27.06-04.07.20 7 199 239 249 289
04.07-11.07.20 7 209 249 259 309
11.07-18.07.20 7 219 259 269 339
18.07-25.07.20 7 229 269 289 359
25.07-01.08.20 7 259 289 299 379
01.08-08.08.20 7 259 289 299 379
08.08-15.08.20 7 259 289 299 379
15.08-22.08.20 7 239 269 289 359
22.08-29.08.20 7 219 249 269 339
29.08-05.09.20 7 199 209 239 299
05.09-12.09.20 7 149 179 199 209
12.09-19.09.20 7 109 129 139 159
19.09-26.09.20 7 79 89 99 123

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
– Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ПИЕРИА:
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ПИЕРИА:
– Битола (автобуска станица Транскоп, на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 10еур од редовната цена 15еур за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Возрасни лица над 63 години – 10еур попуст

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ ЗА ПАРАЛИЈА (СЕКОЈА САБОТА)
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА ЗА ПАРАЛИЈА
– 05:00h Битола  (пред спортска сала)
– 04:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 03:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 03:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 03:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 04:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.