Скотина е мало место, оддалечено 20-на км. од Катерини и на околу 5 км. од Лептокарија и Сан Пантелејмон. Мирно и прекрасно место, идеално за фамилијарен одмор, дестинација која ја препорачуваме и на оние патници кои сакаат одмор без вообичаениот метеж што го имаме во поголемите туристички места. Во самото место има неколку супер-маркети, таверни и кафе-барови, прекрасна песочна плажа, со кристално чисто море.

Вила МЕГАЛИ АЛАНА („Б“ категорија) е оддалечена околу 150 м. од плажа, располага со огромен тревнат двор, паркинг места за возилата, скара во самиот двор. Сместувачките капацитети се на приземје и 1.спрат, четирикреветните студиа располагаат со 2 дупли лежаи, кујна одделена од спалната соба, ТВЦ, ТВ, тераса и клима, додека трикреветните студиа располагаат со 1 дупли + 1 моно лежај, кујна одделена од спалната соба, ТВЦ, ТВ, тераса и клима.

GPS Координати: 40°01’32.4″N 22°35’09.1″E

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 29.02.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Вила Мегали Алана – Скотина
Период Ноќевања Студио 1/4
23.05-30.05.20 7 69
30.05-06.06.20 7 99
06.06-13.06.20 7 129
13.06-20.06.20 7 169
20.06-27.06.20 7 199
27.06-04.07.20 7 229
04.07-11.07.20 7 249
11.07-18.07.20 7 269
18.07-25.07.20 7 289
25.07-01.08.20 7 289
01.08-08.08.20 7 289
08.08-15.08.20 7 289
15.08-22.08.20 7 289
22.08-29.08.20 7 279
29.08-05.09.20 7 219
05.09-12.09.20 7 189
12.09-19.09.20 7 139
19.09-26.09.20 7 89
26.09-03.10.20 7 59

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Клима уредот е вклучен во цената.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ПИЕРИА:
– Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
– Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
– Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
– Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
– Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ПИЕРИА:
– Битола (автобуска станица Транскоп, на перон) – 30€ по лице
– Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
– Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 10еур од редовната цена 15еур за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99 години – бесплатно
– Возрасни лица над 63 години – 10еур попуст

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ ЗА ПАРАЛИЈА (СЕКОЈА САБОТА)
– 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
– 04:00h Скопје (Дрводекор)
– 04:30h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
– 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
– 05:00h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
– 05:40h Удово (бензинска пумпа, Удово)
– 06:00h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА ЗА ПАРАЛИЈА
– 05:00h Битола (пред спортска сала)
– 04:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
– 03:15h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 03:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
– 03:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
– 04:15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.