Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади
Од море: на 5 минути од плажа
Опис на соби: Вкупно 6 студија
Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни
Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата)
Услуга: Наем на соба (Room Only)

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време
Напуштање на собите: 11:00 часот по локално време

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Координати: 40.714639, 24.754985

Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8МКД

Вила Аргири – Скала Потамиа
ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03 / уплата 50% до 05.04
Период Ноќевања Студио 1/2 Студио 1/3 Студио 1/4
15.05-22.05.20 7 65 75 85
22.05-29.05.20 7 69 79 95
29.05-05.06.20 7 125 135 155

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УЛАТЕНИ ДО 31.03.2020

Валидно за период на престој од 05.06 до крајот на сезоната

Вила Аргири – Скала Потамиа
Период Ноќевања Студио 1/2 Студио 1/2+1 Студио 1/4
15.05-22.05.20 7 70 75 95
22.05-29.05.20 7 80 85 110
29.05-05.06.20 7 145 150 180
05.06-12.06.20 7 180 185 215
12.06-19.06.20 7 235 240 275
19.06-26.06.20 7 285 290 335
26.06-03.07.20 7 325 330 375
03.07-10.07.20 7 360 365 415
10.07-17.07.20 7 395 400 450
17.07-24.07.20 7 415 420 470
24.07-31.07.20 7 415 420 470
31.07-07.08.20 7 415 420 470
07.08-14.08.20 7 415 420 470
14.08-21.08.20 7 395 400 445
21.08-28.08.20 7 350 355 395
28.08-04.09.20 7 280 285 315
04.09-11.09.20 7 235 240 270
11.09-18.09.20 7 160 165 190
18.09-25.09.20 7 90 95 110

– Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
– Користење на Wi-Fi
– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во студиото)
– Студиајта се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
– Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
– Превоз
– Патничко осигурување
– Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

НАПОМЕНА ЗА ПОПУСТИ:
– Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
– Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
– Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
– Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
– За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:
– Скопје 55€
– Штип 60€
– Битола 60€
– Велес 55€
– Радовиш 60€
– Прилеп 60€
– Неготино 55€
– Струмица 60€
– Удово 55€
– Граничен премин 55€

– Деца од 2 до 11,99 години – попуст 10€ од редовната цена
– Деца до 1,99години – бесплатно

ЦЕНА ЗА ТРАЕКТ (СОПСТВЕН ПРЕВОЗ):
– 20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
– 4 евра по лице
– 2 евра за дете

Тимот на ТА ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.