Локација:
Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа:
Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга:
Ноќевање со појадок

Интернет:
Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување:
– Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат.
– Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.

Хотелски содржини:
– Хотелот се простира на самата, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
– Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во барот хој е на рецепција или надворешниот бар на хотелот – на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
– Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена:
– При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
– Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.
– Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

НАПОМЕНА ЗА ПОПУСТИ:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!

Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.

Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Првите две и последните два термина се ПРОМО цени, и на нив не следува попуст за рана резервација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

Полихроно Beach Хотел 3* – Полихроно
Датум Ноќевања Double Triple Quadruple Ground Floor Коментар
19.05-26.05.2019 7 89 99 75 Промо
26.05-02.06.2019 7 109 119 95 Промо
02.06-09.06.2019 7 139 149 125
09.06-16.06.2019 7 169 179 155
16.06-23.06.2019 7 Продадено 199 175
23.06-30.06.2019 7 209 219 195
30.06-07.07.2019 7 229 239 215
07.07-14.07.2019 7 259 269 245
14.07-21.07.2019 7 279 289 265
21.07-28.07.2019 7 299 309 285
28.07-04.08.2019 7 309 319 295
04.08-11.08.2019 7 309 319 295
11.08-18.08.2019 7 309 319 295
18.08-25.08.2019 7 299 309 285
25.08-01.09.2019 7 249 259 235
01.09-08.09.2019 7 199 209 185
08.09-15.09.2019 7 159 169 145 Промо
15.09-22.09.2019 7 139 149 125 Промо

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– 7 ноќевања со појадок
– Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена.

ДОПЛАТИ:
– Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
– Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА И ТРЕТ ВОЗРАСЕН:
– Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
– Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
– Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
– Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
– Прво дете до 11,99г. во Quadruple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
– Второ дете до 11,99 во Quadruple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
– Трето дете 0-11,99 во Quadruple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
– Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadruple плаќа 50% од цената за возрасен
– Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

МАКСИМУМ СМЕСТУВАЊЕ:
– Double room – 2 возрасни + 1 дете до 5,99г. (не користи легло)
– Triple – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99г. (второ дете не користи легло)
– Quadruple – 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99г. (трето дете не користи легло)

МИНИМУМ СМЕСТУВАЊЕ:
– Double room – 2 возрасни
– Triple room – 2 возрасни и 1 дете до 11,99г.
– Quadruple room – 2 возрасни и 2 деца до 11,99г. / 3 возрасни

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
– Превоз
– Патничко осигурување
– Доплата за туристичка такса 1,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ХАЛКИДИКИ (СЕКОЈА НЕДЕЛА)
– Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
– Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
– Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
– Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
– Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
– Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА ЗА ХАЛКИДИКИ:
– Битола – 30еур по лице
– Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
– Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
– Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
– Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

– Деца од 2-11,99год – попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
– 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Траnсфер до Велес
– 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
– 4:00 Скопје (Дрводекор)
– 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
– 5:00 Неготино (БП Неготино)
– 5:40 Удово (БП Удово)
– 6:00 Граничен премин (БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ:
– 4:00 Битола (пред спортска сала)
– 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
– 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
– 2:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
– 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
– 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
– 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
– 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
– 14:30 локално време (13:30 Мак. време) Ханиоти
– 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

– Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
– Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
– Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Тимот на ТА ОРБИТА ви посакува пријатен одмор.